Wellbeing Polska

Pobierz najnowszy raport “Zdrowie psychiczne pracowników w 2024 roku” Pobierz →

Najlepsze benefity dla firm w 2024 roku

Projekt-bez-nazwy-9

W 2024 roku benefity dla firm ewoluują, stając się coraz bardziej skoncentrowane na dobrobycie pracowników i ich satysfakcji z pracy. Różnorodność i oryginalność benefitów stają się coraz ważniejsze w przyciąganiu i zatrzymywaniu talentów. Poniżej prezentujemy najlepsze benefity dla firm w 2024 roku.

 

Programy wellbeing

Programy wellbeing to benefity, które stają się coraz bardziej popularne. W 2024 roku pracodawcy coraz bardziej skupiają się na holistycznym podejściu do zdrowia swoich pracowników, obejmując zarówno aspekty fizyczne, jak i mentalne. Według badań firmy Aon, firmy inwestujące w programy wellbeing odnotowują o 35% mniejszy poziom absencji i o 46% wyższą produktywność w porównaniu do firm, które tego nie robią.

W Wellbeing Polska oferujemy programy prozdrowotne, dzięki którym Twój zespół ma dostęp do różnych usług. Pakiety zawierają m.in. platformę wellbeingową, regularne działania stacjonarne realizowane w firmie, eventy np. “Dzień Zdrowia”, wsparcie kadry zarządzającej, personalizację działań. Jako jedyni stosujemy wszystkie formy angażujące pracownika. 

 

Eventy stacjonarne typu “Dzień zdrowia”

Coraz więcej firm decyduje się na organizowanie eventów stacjonarnych, takich jak “Dzień Zdrowia”. Podczas takich dni pracownicy mają możliwość skorzystania z różnych atrakcji promujących zdrowie i dobre samopoczucie, takich jak masaże biurowe, sesje ruchowe w biurze, sesje mindfulness VR czy testy FMS. Według badania Deloitte, 53% pracowników uważa, że tego typu eventy mają pozytywny wpływ na ich zdrowie i satysfakcję z pracy.

 

Tematyczne cykle webinarów

Kolejnym benefitem, który zdobywa na popularności w 2024 roku, są tematyczne cykle webinarów. Mogą one obejmować różne tematy, od rozwoju osobistego i zawodowego, przez zarządzanie stresem, po zdrowie i wellness. Według badania LinkedIn, 94% pracowników jest skłonnych pozostać dłużej w firmie, która inwestuje w ich rozwój.

 

Praca zdalna

W odpowiedzi na globalną pandemię COVID-19 i zmieniające się preferencje pracowników, wiele firm zaczęło oferować pracę zdalną jako stały benefit. Praca zdalna nie tylko zapewnia bezpieczeństwo pracownikom, ale także daje im większą elastyczność i lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

 

Elastyczny czas pracy

Podobnie jak praca zdalna, elastyczny czas pracy to benefit, który staje się coraz bardziej popularny. Pozwala pracownikom dostosować swoje godziny pracy do ich osobistych potrzeb i obowiązków, co może przyczynić się do zwiększenia ich satysfakcji z pracy.

 

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to kolejny ważny benefit dla wielu pracowników. Daje im poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń ich rodziny będą miały zapewnione wsparcie finansowe.

 

Szkolenia i rozwój

Firmy, które oferują regularne szkolenia i możliwości rozwoju, są bardzo atrakcyjne dla pracowników. Ci ostatni cenią możliwość ciągłego uczenia się i rozwoju swoich umiejętności, co może przyczynić się do zwiększenia ich produktywności i satysfakcji z pracy.

 

Przerwy na regenerację

Jeszcze kilka lat temu, przerwy na regenerację były rzadko spotykane jako benefit. W 2024 roku, coraz więcej firm dostrzega jednak korzyści płynące z zapewnienia pracownikom czasu na odpoczynek i regenerację, wiedząc, że przeciwdziała to wypaleniu zawodowemu i zwiększa efektywność pracy.

Jak widać, benefity dla firm w 2024 roku stają się coraz bardziej skoncentrowane na zdrowiu i dobrobycie pracowników. Firmy, które inwestują w takie benefity, mogą liczyć na zwiększenie zaangażowania i satysfakcji swoich pracowników, co w efekcie przekłada się na lepsze wyniki biznesowe. Pamiętaj, że inwestycja w benefity pracownicze to inwestycja w sukces Twojej firmy.

Udostępnij