Strona główna » Zdrowe biuro

Zdrowe biuro

Zdrowe biuro - wellbeing

Kiedy Twoi pracownicy są zdrowi i szczęśliwi, to wspaniale dla nich, dla Ciebie i dla Twojej firmy! Niestety, nie zawsze tak jest – wtedy warto wdrożyć programy wellbeing.

Zdrowe biuro, czyli jakie?

Zdrowe biuro oznacza miejsce pracy, w którym przełożeni dbają o dobre samopoczucie swoich pracowników. Nie ma większej wartości dla firmy niż zadowolony i radzący sobie w codziennych wyzwaniach pracownik.

Zdrowe biuro to program edukacyjny skierowany do firm i instytucji, w ramach którego organizujemy panele wykładowe, warsztaty, szkolenia oraz sesje praktyczne, dotyczące szeroko pojętej tematyki wellbeing.

 

Dni zdrowia w firmie.

Dni zdrowia w firmie są doskonałą okazją, aby przypomnieć swoim pracownikom jak ważne jest zdrowie fizyczne i równowaga psychiczna. Dzień zdrowia w firmie to również wyjątkowa atmosfera, dzięki której Twoi pracownicy poczują się docenieni.

 

W ramach programu Zdrowe biuro organizujemy:

 • Masaże biurowe – masaże wykonywane bez wychodzenia z pracy, pozwalające Twoim pracownikom na chwilę relaksu.
 • Szkolenia z ergonomii – szkolenia zwiększające świadomość zdrowotną wśród Twoich pracowników.
 • Warsztaty antystresowe – warsztaty dla firm, dzięki którym Twoi pracownicy poznają źródło swojego stresu i nauczą się nad nim panować.
 • Warsztaty z dietetykiem – warsztaty dla firm, dzięki którym pracownicy będą dokonywać lepszych wyborów żywieniowych zarówno w pracy, jak i poza nią.

Efektami posiadania zdrowego biura jest większe zaangażowanie pracowników w pracę i życie firmy, zmniejszenie ilości urlopów zdrowotnych, poprawa samopoczucia wśród pracowników oraz wzmocnienie więzi w firmie.

 

Z jakimi problemami mierzą się firmy: 

 1. Wysokie koszty firm na L4
  Średni okres pracownika na zwolnieniu lekarskim wynosi 14.2 dni.
  W przeliczeniu na 1000 osób, pracodawcy ponoszą koszt rzędu 250 000 PLN/dziennie.
 2. Chroniczne wypalanie pracowników
  Wyczerpanie pracowników powoduje popełnianie błędów i częstszą zmianę pracy. Koszt znalezienia i przeszkolenia nowego personelu mieści się w ramach trzymiesięcznego wynagrodzenia pracownika.
 3. Mentalne problemy
  Ponad 40% Polaków ocenia swój stan zdrowia psychicznego poniżej “dobrego”.
 4. COVID-19 i choroby współistniejące
  Okres kwarantanny negatywnie wpływa na styl życia Polaków.
  W 2020 roku ludzie zaostrzyli swoje przyzwyczajenia i zaczęli mniej się ruszać, co znacznie zwiększyło ryzyko zachorowania na COVID-19.
 5. Niska marka pracodawcy
  Praca zdalna zaostrzyła problem niskiego poziomu poczucia wspólnoty w zespołach. Pracownicy chcą czuć, że są pod opieką swojej firmy, aby mogli dbać o nią.

 

Chcesz dowiedzieć się jak tego uniknąć? 

Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z Tobą i opowiemy o szczegółach.