Kiedy Twoi pracownicy są zdrowi i szczęśliwi, to wspaniale dla nich, dla Ciebie i dla Twojej firmy! Niestety, nie zawsze tak jest – wtedy warto wdrożyć programy wellbeing.
Zdrowe biuro, czyli jakie?
Zdrowe biuro oznacza miejsce pracy, w którym przełożeni dbają o dobre samopoczucie swoich pracowników. Nie ma większej wartości dla firmy niż zadowolony i radzący sobie w codziennych wyzwaniach pracownik.
Zdrowe biuro to program edukacyjny skierowany do firm i instytucji, w ramach którego organizujemy panele wykładowe, warsztaty, szkolenia oraz sesje praktyczne, dotyczące szeroko pojętej tematyki wellbeing.
Dni zdrowia w firmie.
Dni zdrowia w firmie są doskonałą okazją, aby przypomnieć swoim pracownikom jak ważne jest zdrowie fizyczne i równowaga psychiczna. Dzień zdrowia w firmie to również wyjątkowa atmosfera, dzięki której Twoi pracownicy poczują się docenieni.
W ramach programu Zdrowe biuro organizujemy:
- Masaże biurowe – masaże wykonywane bez wychodzenia z pracy, pozwalające Twoim pracownikom na chwilę relaksu.
- Szkolenia z ergonomii – szkolenia zwiększające świadomość zdrowotną wśród Twoich pracowników.
- Warsztaty antystresowe – warsztaty dla firm, dzięki którym Twoi pracownicy poznają źródło swojego stresu i nauczą się nad nim panować.
- Warsztaty z dietetykiem – warsztaty dla firm, dzięki którym pracownicy będą dokonywać lepszych wyborów żywieniowych zarówno w pracy, jak i poza nią.
Efektami posiadania zdrowego biura jest większe zaangażowanie pracowników w pracę i życie firmy, zmniejszenie ilości urlopów zdrowotnych, poprawa samopoczucia wśród pracowników oraz wzmocnienie więzi w firmie.
Z jakimi problemami mierzą się firmy:
- Wysokie koszty firm na L4
Średni okres pracownika na zwolnieniu lekarskim wynosi 14.2 dni.
W przeliczeniu na 1000 osób, pracodawcy ponoszą koszt rzędu 250 000 PLN/dziennie. - Chroniczne wypalanie pracowników
Wyczerpanie pracowników powoduje popełnianie błędów i częstszą zmianę pracy. Koszt znalezienia i przeszkolenia nowego personelu mieści się w ramach trzymiesięcznego wynagrodzenia pracownika. - Mentalne problemy
Ponad 40% Polaków ocenia swój stan zdrowia psychicznego poniżej “dobrego”. - COVID-19 i choroby współistniejące
Okres kwarantanny negatywnie wpływa na styl życia Polaków.
W 2020 roku ludzie zaostrzyli swoje przyzwyczajenia i zaczęli mniej się ruszać, co znacznie zwiększyło ryzyko zachorowania na COVID-19. - Niska marka pracodawcy
Praca zdalna zaostrzyła problem niskiego poziomu poczucia wspólnoty w zespołach. Pracownicy chcą czuć, że są pod opieką swojej firmy, aby mogli dbać o nią.
Chcesz dowiedzieć się jak tego uniknąć?
Zostaw swoje dane a skontaktujemy się z Tobą i opowiemy o szczegółach.