Zdrowe biuro

Zdrowie w firmie - zdrowa firma

Zdrowa firma - nowoczesne podejście dbania o zdrowie pracownika

Kiedy Twój zespół jest zdrowy i szczęśliwy, to wspaniale dla nich, dla Ciebie i dla Twojej firmy! Niestety, nie zawsze tak jest – wtedy warto wdrożyć programy wellbeing.

Zdrowe biuro, czyli jakie?

Zdrowe biuro oznacza miejsce pracy, w którym przełożeni dbają o dobre samopoczucie swoich zespołów. Zdrowa firma to radzący sobie w codziennych wyzwaniach pracownik.

Zdrowe biuro to program edukacyjny skierowany do firm i instytucji, w ramach którego organizujemy panele wykładowe, warsztaty, szkolenia oraz sesje praktyczne, dotyczące szeroko pojętej tematyki wellbeing.

Zdrowe biuro to radzący sobie w codziennych wyzwaniach pracownik

Z jakimi problemami mierzą się firmy:

 • Wysokie koszty firm na L4
  Średni okres pracownika na zwolnieniu lekarskim wynosi 14.2 dni.
  W przeliczeniu na 1000 osób, pracodawcy ponoszą koszt rzędu 250 000 PLN/dzień.
 • Chroniczne wypalanie pracowników
  Wyczerpanie pracowników powoduje popełnianie błędów i częstszą zmianę pracy. Koszt znalezienia i przeszkolenia nowego personelu mieści się w ramach trzymiesięcznego wynagrodzenia pracownika.
 • Mentalne problemy
  Ponad 40% Polaków ocenia swój stan zdrowia psychicznego poniżej “dobrego”.
 • COVID-19 i choroby współistniejące
  Okres kwarantanny negatywnie wpłynął na styl życia Polaków.
  W 2020 roku ludzie zaostrzyli swoje przyzwyczajenia i zaczęli mniej się ruszać, co znacznie pogorszyło stan zdrowia społeczeństwa.
 • Niskie poczucie przynależności do firmy
  Praca w systemie hybrydowym zaostrzyła problem niskiego poziomu poczucia wspólnoty w zespołach. Pracownicy chcą czuć, że są częścią organizacji, a także chcą być pod opieką swojej firmy.

Efektami posiadania zdrowego biura jest większe zaangażowanie pracowników w pracę i życie firmy, zmniejszenie ilości urlopów zdrowotnych, poprawa samopoczucia wśród pracowników. Każde z zaproponowanych działań wesprze Cię w tworzeniu ZDROWEJ FIRMY.

Dowiedz się więcej