Wellbeing Polska

Pobierz najnowszy raport “Zdrowie psychiczne pracowników w 2024 roku” Pobierz →

Konsultacje ze specjalistą

W Wellbeing Polska zapewniamy przełomowe rozwiązania, które zapewniają produktywność i zaangażowanie pracowników w Twojej organizacji. Dowiedz się więcej na temat realizowanych przez nas działań w ramach Dnia Zdrowia.

Konsultacje ze specjalistami
(mindfullness VR, fizjoterapeuta)

Mindfulness VR

Sesje Mindfulness VR to krótka sesja medytacji/relaksacji z wykorzystaniem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Podczas sesji uczestnik skupia całą swoją uwagę na tym co dzieje się tu i teraz. 

Uczestnik zakłada gogle VR i oddaje się medytacji prowadzonej, która zabiera go w świat, dzięki któremu może zapomnieć o codziennych troskach i zadbać o swoje zdrowie mentalne. 

Praktykowanie uważności w wirtualnej rzeczywistości sprawia, że uczestnik czuje się spokojny i zrelaksowany. Sesja pomaga pozbyć się napięcia nerwowego, zwiększyć produktywność,  złagodzić długotrwały stres i niweluje skutki wypalenia zawodowego.

FMS i konsultacje z fizjoterapeutą

FMS składa się z kilku podstawowych testów, które oceniają sprawność fizyczną uczestnika. Testy pozwalają na wykrycie zaburzeń w obrębie stabilizacji, zakresu ruchomości, siły mięśniowej czy koordynacji mięśniowo-nerwowej. 

Test FMS pozwala szybko określić funkcjonalność zdolności przed rozpoczęciem lub powrotem do aktywności fizycznej oraz ocenić ryzyko wystąpienia urazu i eliminacji ewentualnego przeciążenia. Badanie pozwala na tworzenie planu treningowego mającego na celu pozbycie się istniejących zaburzeń oraz odzyskanie prawidłowych wzorców ruchowych.

Test jest przeprowadzany pod okiem fizjoterapeuty, który cały czas nadzoruje wykonywane przez uczestnika ćwiczenia. Fizjoterapeuta podpowiada, w jaki sposób dbać o własne ciało, aby unikać kontuzji, lub co robić, gdy pojawi się uraz. Korzystający z konsultacji mogą dowiedzieć się także, jakie błędy popełniają w swojej codziennej rutynie oraz otrzymać wskazówki, dzięki którym mogą za pomocą prostych kroków zmienić swoje złe nawyki i cieszyć się lepszym zdrowiem.

Dowiedz się więcej