Co to jest Life Coaching?

pexels-cottonbro-studio-4101143

Na rynku możemy znaleźć coraz to nowsze i ciekawsze usługi, które mają zaspokoić potrzeby potencjalnych klientów. Jedni szukają rozwiązań dla problemów związanych z odżywianiem, korzystając wówczas z pomocy dietetyka, inni z niepokojem obserwują spadek efektywności lub zauważają symptomy wypalenia zawodowego. Tutaj pomocna okaże się metoda Life Coachingu. 

Life Coaching powinien być traktowany jako dopełnienie życia zawodowego oraz prywatnego, nie jako terapia. Metoda ta ma na celu generalne poprawienie jakości życia. 

Life Coaching to idealne narzędzie do osiągania postawionych sobie celów biznesowych i życiowych. Life Coaching to świetne rozwiązanie dla osób, które czują, że stoją w miejscu lub czują potrzebę zmiany.

 

Kim jest Life Coach?

Life Coach, nazywany także trenerem rozwoju osobistego, to osoba, która pomaga swojemu podopiecznemu zobaczyć przeszkody, które nie pozwalają mu ruszyć do przodu, a także wskazuje zasoby, dzięki którym można ruszyć naprzód.

Dzięki współpracy z Life Coachem pracownik może poprawić swoją efektywność oraz wydajność, wizerunek, ocenę swojej pracy, a także nauczy się prawidłowo reagować na stres. Obszary poruszane podczas Life Coachingu to też: postawa odpowiedzialności, styl reagowania na różne sytuacje życiowe, organizacja wolnego czasu, samokontrola i samoocena.

 

Jak zostać Life Coachem?

Zawód Life Coacha staje się coraz bardziej popularny. Świadczy o tym fakt, że na części uczelni prywatnych jest to jeden z bardziej znanych kierunków nauczania wyższego. Dzisiejsze czasy rządzą się własnymi prawami, a pracownik, który stawia na rozwój, jest na miarę złota — dlatego tak ważny jest mentor.

Aby zostać Life Coachem, nie trzeba mieć żadnego wykształcenia ani doświadczenia. Warto skończyć studia (np. psychologiczne), aby być uważanym za profesjonalistę — jednak nie jest to warunek konieczny. Tak naprawdę wystarczy mieć charyzmę i rzeczywisty wpływ na ludzi.

Aby zostać certyfikowanym Coachem, można odbyć kurs w International Coach Federation, aby otrzymać akredytację. Organizacja zajmuje się zrzeszaniem, szkoleniem i akredytowaniem profesjonalnych Coachów. Dba, aby w całym środowisko coachingowym utrzymywane były wysokie standardy etyczne i kompetencyjne.

 

Jak skutecznie poprawić jakość życia?

Life Coaching, to niejedyne rozwiązanie, które wpływa na generalną poprawę jakości życia. Na rynku pojawiają się również inne rozwiązania, które przynoszą oczekiwane rezultaty.

Jednym z rozwiązań, które ma największy wpływ na zaangażowanie pracowników oraz pomaga poprawić zdrowie jest aplikacja Health Nation — znana także jako Osobisty Asystent Zdrowia. Współpraca z asystentem skutkuje aż 40-krotnie wyższym zaangażowaniem pracowników! Dzięki indywidualnemu podejściu — użytkownik częściej osiąga zmianę wybranego nawyku.

W trakcie współpracy pracownik może zacząć pracować nad złymi nawykami takimi jak: nadmierne spożycie cukru, brak aktywności fizycznej, nadmierna konsumpcja kawy i napojów słodkich. Korzystając z Osobistego Asystenta Zdrowia, możesz także popracować nad jakością snu i złymi nawykami żywieniowymi.

Osobisty Asystent Zdrowia to jedyna usługa z 25 działań wellbeingowych na polskim rynku, która powoduje 10-krotnie wyższe zaangażowanie pracowników przy 6-krotnie niższym koszcie od działań takich jak wideo porady. Daje możliwość pracy indywidualnej z osobistym trenerem zdrowia i nawyków, a wiedza przekazywana pracownikom jest oparta na płatnych materiałach z uniwersytetu harwardzkiego. Ponadto wpływa na poprawę wyników zespołu, a także odciąża managerów średniego szczebla w obszarze wsparcia i doceniania.

Dowiedz się więcej na krótkim, niezobowiązującym spotkaniu! Podczas spotkania pomożemy Ci zbudować strategię wellbeing oraz udzielimy kluczowych rad, aby radzić sobie ze zjawiskiem Quiet Quitting.

Udostępnij