Wiele firm uważa, że podjęcie działań w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy oznacza utworzenie zbioru programów należących do zasobów ludzkich (HR). Jednakże to podejście nie jest wystarczające, aby wygenerować rzeczywistą, trwałą zmianę.
Połączenie badań, dogłębne projektowanie organizacji, specjalistyczna wiedza w zakresie zmian oraz teoria perspektyw mogą znacznie poprawić zdrowie psychiczne i satysfakcję z pracy pracowników. Działania te są również korzystne dla biznesu: międzynarodowe badania szacują zwrot ROI na poziomie 4,25-krotności z każdego wydanego dolara.
- Warunki zdrowia psychicznego mają głęboki wpływ na jednostki, pracodawców i społeczeństwo
- Depresja- przyczyna niepełnosprawności
- Pięć zasad trwałej poprawy zdrowia psychicznego w miejscu pracy
Osoby doświadczające złego stanu zdrowia psychicznego opuszczają średnio 10–12 dni roboczych w roku i cierpią na 14–18 dni zmniejszonej produktywności . Szacuje się, że w Australii 54 % osób z możliwym do zdiagnozowania stanem zdrowia psychicznego nie jest leczonych.
Australijski Instytut Zdrowia i Opieki Społecznej oszacował, że zaburzenia psychiczne i uzależnienia stanowiły 12,1% całkowitego obciążenia chorobami Australii w 2015 r. Depresja jest już główną przyczyną niepełnosprawności na całym świecie. Przewiduje się, że do 2030 roku będzie wiodącą przyczyną obciążenia chorobami na całym świecie.
Aby trwale poprawić zdrowie psychiczne swoich pracowników: dowiedz się, jakie główne zagrożenia odgrywają rolę w Twoim miejscu pracy, bądź zintegrowany i holistyczny
w swoich działaniach, wykorzystaj dane do personalizacji interwencji, projektuj wspólne rozwiązania ze swoimi ludźmi oraz wdrażaj je ze swoją społecznością.
Źródło: