Co radzi Inc latem?

matthew-hamilton-tNCH0sKSZbA-unsplash-930x620

Wystarczy jeden ranny pracownik, aby zmniejszyć produktywność firmy, ponieważ pozostawiona luka wywiera presję na pracowników, którzy nie odnieśli obrażeń. Aby temu zapobiec, pracodawcy mogą podjąć proaktywne środki, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i zdrowie tego lata.

Co radzi Inc?

Zrelaksuj się trochę w swoim biurze.

Ta niewielka praktyka została przyjęta i zatwierdzona przez wiele firm i jest jednym z najłatwiejszych sposobów na ułatwienie życia pracownikom. Latem panuje swobodny, zrelaksowany styl i nie ma nic złego w tym, by pracownicy to przyjęli.

Spróbuj skomponować dress code, który zachęci pracowników do swobodnego, wygodnego, ale przemyślanego wyglądu na godziny pracy. Możliwość noszenia bardziej oddychających materiałów i butów z odkrytymi palcami znacznie ułatwia wstawanie i chodzenie do pracy dla pracowników i zapewnia im większy komfort przez cały dzień.

Doceń pracowników.

Jeśli zamierzasz okazać swoim pracownikom trochę miłości lub spędzić dzień w całym biurze, równie dobrze możesz to zrobić w „najgorszych” miesiącach. Mentalność zabawy i wakacji związana z letnimi miesiącami jest powodem, dla którego tak wiele firm planuje w tym czasie dzień (dni) uznania dla pracowników. Docenienie pracowników może być tak proste, jak obiad z cateringiem, może też przypominać zajęcia poza siedzibą firmy, konkurs lub grę z nagrodami, happy hour itp. Może to być tylko dodatkowa zachęta, której potrzebują Twoi pracownicy, aby przypomnieć im, że ich praca ma wartość i jest ceniona, a pracodawca jest wart utrzymania produktywności.

Spróbuj wprowadzić elastyczne godziny letnie.

Nie jest niczym niezwykłym, że firmy przyjmują różne godziny w okresie letnim (chyba że jest to coś opartego na usługach, co naprawdę wymaga określonych godzin dla klientów). Popularną praktyką jest wydłużanie dnia roboczego od poniedziałku do czwartku o godzinę lub dwie w zamian za zamknięcie w piątek wcześniej. Pracownicy, którzy pracowali według tego rodzaju harmonogramu, zgłaszali, że czują się bardziej produktywni i zmotywowani do ukończenia swojej pracy, a motywacją jest skrócenie dnia do zarabiania na koniec tygodnia.

Oto kilka wskazówek, które pomogą zapobiegać wypadkom:

Edukuj pracowników w zakresie chorób związanych z upałami

Każdego roku wielu pracowników  cierpi z powodu udaru cieplnego, wyczerpania cieplnego, hipertermii i innych chorób związanych z wysoką temperaturą, powodujących poważne odwodnienie i śmierć, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Mając to na uwadze, upewnij się, że znają objawy, na które należy uważać, i sposoby ich zapobiegania.

Oferuj Słone Przekąski

Ważne jest, aby pracownicy byli w stanie przeciwdziałać chorobom związanym z upałami, zanim się nasilą. Zazwyczaj zwiększenie spożycia soli może pomóc przywrócić utracone elektrolity i chronić organizm przed szkodliwymi skutkami odwodnienia. Pomocne mogą być słone przekąski, takie jak precle.

Dostosuj harmonogramy na zewnątrz, jeśli to możliwe

Jeśli firmy wymagają, aby pracownicy po południu pracowali na świeżym powietrzu, pomocne może być przesunięcie harmonogramów na godziny, w których jest chłodniej, na przykład wczesny poranek lub wieczór. Jeśli pracownicy muszą pracować po południu, pomocne może być zapewnienie im wystarczających przerw, pracy w cieniu, kiedy tylko jest to możliwe, i picie dużej ilości wody.

Skonfiguruj stacje nawadniające

Według Administration for Community Living (ACL) nawodnienie jest najbardziej podstawowym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa latem. To powiedziawszy, skonfigurowanie chłodnicy wody jako centralnego punktu nawadniania może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Stwórz chłodniejsze miejsce pracy

W wielu miejscach pracy częstym problemem są wysokie temperatury. W obiektach przemysłowych, takich jak magazyny lub zakłady produkcyjne, temperatury mogą być jeszcze wyższe. Stanowi to ogromne zagrożenie dla pracowników już obciążonych ciężką odzieżą ochronną. Istnieje zatem potrzeba stworzenia chłodniejszego miejsca pracy.

Zachęcaj do regularnych przerw w pracy

Aby chronić pracowników przed chorobami związanymi z upałami, pozwól im odpocząć w klimatyzowanych pomieszczeniach. Osoby pracujące na zewnątrz również powinny odpoczywać w przyczepach lub w cieniu.

Okresy odpoczynku niekoniecznie muszą być okresami bezproduktywnymi. Twoi pracownicy mogą wykonywać lżejsze prace lub przejść szkolenie.

Oferuj szkolenia z pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Podczas gdy lato uświetnia nas wieloma szczęśliwymi wydarzeniami, zdarzają się również wypadki. Pracodawcy są zobowiązani do zaoferowania pracownikom szkoleń pierwszej pomocy i sprzętu. Warto również zapewnić szkolenie z pierwszej pomocy, które pomaga zwiększyć świadomość pracowników w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Pamiętaj! Objawy wyczerpania cieplnego to zawroty głowy, nudności, wymioty i skurcze mięśni. Nieleczony stan może prowadzić do udaru cieplnego.

Przydatne porady:

  • Podawaj płyny.
  • Zrezygnuj z wszelkich niepotrzebnych czynności fizycznych.
  • Udaj się w cień, szukając pomocy medycznej.

Dla Twoich pracowników pływanie to doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem i dbanie o kondycję. Dlatego warto:

  • Zapewnić szkolenie w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Sezon letni to także czas imprez biurowych. Kontynuując zapewnianie cateringu, upewnij się, że jedzenie jest przygotowywane i konserwowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Przydatne porady:

  • Zapewnij wysokie standardy higieny.
  • Szukaj pomocy w nagłych wypadkach.

Urazy skóry są powszechne latem, ponieważ więcej czasu spędza się na świeżym powietrzu. Lato pozwala spędzać czas na plaży z kolegami z pracy, rodziną lub przyjaciółmi. Lato to także czas na wspólne gotowanie i grillowanie. Ważne jest, aby zachęcić pracowników do podjęcia środków ostrożności, aby uniknąć obrażeń. Warto przypomnieć by:

  • Nosić krem przeciwsłoneczny.
  • Nosić odzież ochronną.

Zapewnij także szkolenie z pierwszej pomocy.

Źródła:

https://www.alsco.co.nz/2020/07/employees-safe-summer/

https://www.inc.com/adam-heitzman/employee-productivity-3-dos-and-donts-for-summer-months-in-the-office.html

Udostępnij