Wellbeing Polska

Pobierz najnowszy raport “Zdrowie psychiczne pracowników w 2024 roku” Pobierz →

Co łączy ludzi sukcesu? Cechy wspólne

Co łączy ludzi sukcesu Cechy wspólne

Sukces. Według słownika Cambridge to osiągnięcie pożądanych lub oczekiwanych rezultatów lub coś, co przynosi pozytywne rezultaty. Oznacza to, że sukces w dużej mierze zależy od tego jak postrzegamy pewne sprawy. Co za tym idzie – mamy na to wpływ. Jaki?

Podczas gdy różni ludzie w różnych zawodach i na różnych etapach życia mogą różnie mierzyć sukces, ci, którzy regularnie odnoszą sukcesy, mają wspólne cechy. Poniżej wymieniliśmy kilka z nich.

Co łączy ludzi sukcesu? Cechy wspólne

 1. Wiedzą, kiedy zostać, a kiedy odejść.
  Ludzie sukcesu dokładnie wiedzą, kiedy powinni zmienić pracodawcę, założyć firmę lub złożyć firmę. Mają dobrą intuicję i nie boją się podejmować trudnych wyborów, pomimo wątpliwości, fałszywych przesłanek. Ponadto – po podjęciu decyzji dążą do jej realizacji.
 2. Robią więcej, niż się od nich wymaga.
  Traktują swoje opisy stanowisk jako dopiero początek tego, co mogą zrobić ze swoją pracą. Po wykonaniu obowiązkowych zadań zawsze proszą o podjęcie kolejnych projektów, które będą dla nich wyzwaniem lub rozwijają obecne. Są nawet gotowi podjąć się żmudnej pracy, której nikt inny nie chce wykonywać, aby wspomóc swój zespół.
 3. Są gotowi ponieść porażkę, aby ostatecznie odnieść sukces.
  Wszyscy ludzie sukcesu wiedzą, że nie przychodzi to łatwo i na pewno poniosą porażkę prędzej czy później. Ale ich to nie powstrzymuje przed niczym. Chętnie wyciągają wnioski z każdej porażki, ponieważ pomoże im to podejmować lepsze decyzje, które później prowadzą do sukcesu. Podczas gdy wiele osób poddaje się po porażce, osoba odnosząca sukcesy będzie wytrwać.
 4. Wiedzą, że szczęście to jest coś, co się osiąga, a nie ma.
  Szczęście pochodzi z ciężkiej pracy w czasie i nastawiania się na sukces. Nie będziesz miał „losowego szczęścia”. Ludzie sukcesu o tym wiedzą. Każdego dnia zrobią co najmniej jedną rzecz, aby znaleźć się w lepszej sytuacji, aby mieć szczęście, a następnie wykorzystać je i się rozwijać.
 5. Wyznaczają realne cele, które mogą osiągnąć.
  Ludzie sukcesu budzą się i już zaplanowali swój dzień. Z kolei ci, którym się nie powiodło, starają się dowiedzieć, co muszą zrobić dalej. Ich cele są bardzo skoncentrowane, duże, ale osiągalne i dostosowane do ich mocnych stron. Wiedzą, do czego są zdolni i zainwestują w to cały swój wysiłek, unikając swoich słabości.
 6. Biorą odpowiedzialność za siebie i swoje działania.
  Nie polegają na innych ludziach, aby wykonać swoją pracę. Zamiast tego patrzą w głąb siebie i próbują znaleźć rozwiązania, jednocześnie wykorzystując swoje obecne aktywa. Jeśli popełni błąd, przyznają się do tego. Natychmiast wymyślą sposoby, które mogą poprawić następnym razem, nie popełniając dwa razy tego samego błędu.
 7. Dokonują zmian, zamiast być pod ich wpływem.
  Ludzie sukcesu nie czekają, aż trendy wpłyną na ich punkt widzenia. To oni kreują trendy i sprawiają, że coś się dzieje. Są inicjatorami działań i pomysłów.
 8. Potrafią dostosować się do zmian na rynku.
  Ludzie sukcesu są gotowi na nowo odkrywać siebie, aby pozostać aktualnymi w świecie biznesu. Rozumieją, że jeśli pozostaniesz w stagnacji i zignorujesz trendy, zostaniesz w tyle. Ciągle wymyślają nowe pomysły, szukają kolejnych wielkich rzeczy i zdobywają nowe umiejętności.
 9. Potrafi skutecznie przekazać swoją historię.
  Jeśli podejdziesz do osoby odnoszącej sukcesy i zapytasz ją, co robi, będzie w stanie opowiedzieć ci wszystko w zwięzły sposób. Wiedzą kim są, co robią i mogą sprawić, że w to uwierzysz. Mają silną postawę i są bardzo przekonujący i pewni swoich podstaw.
 10. Zadają właściwe pytania osobom, które mogą udzielić właściwych odpowiedzi.
  Ludzie sukcesu wiedzą, że muszą rozwiązywać problemy, dotykając swoich sieci. Nie boją się wysyłać e-maili ani dzwonić do najlepszej osoby, która może odpowiedzieć na ich pytania. Zawsze są przygotowani. Stawiają na właściwe pytania i zawsze są chętni do pomocy drugiej osobie w zamian.
 11. Uczą się przez całe życie, wychodzą ze swoich stref komfortu.
  Podczas gdy większość ludzi myśli, że kiedy kończą studia, kończą studia, ludzie sukcesu pozostają studentami. Nieustannie uczą się nowych rzeczy i mają nowe doświadczenia. Nie boją się próbować nowych zajęć i ponosić w nich porażkę.
 12. Wiedzą kim są i swoje miejsce w świecie.
  Ludzie sukcesu są pewni siebie i potrafią przewodzić sobie i innym. Mają własną wizję i misję i na co dzień starają się ją urzeczywistniać. Wiedzą też kim nie są i nie marnują czasu na rzeczy, w których nie są dobrzy lub z których nie są zadowoleni.
 13. Są bardziej podekscytowani podróżą przez życie niż wypłatą.
  Ludzie sukcesu ignorują schematy szybkiego wzbogacania się. Są bardziej skoncentrowani na budowaniu zrównoważonych karier poprzez ciężką pracę. Podejmują ryzyko, są kreatywni. Cieszą się podróżą przez życie pomimo przeszkód, ponieważ robią coś, co ma sens w ich życiu.
 14. Tworzą, a nie tylko konsumują.
  Podczas gdy większość ludzi jest zajęta czytaniem e-maili, oglądaniem telewizji lub słuchaniem podcastów, ludzie sukcesu tworzą. Od nowych nowych narzędzi, prezentacji. Myślą i wymyślają. To oni wytwarzają rzeczy, których potrzebują inni ludzie, zamiast znajdować się na drugim końcu spektrum i je konsumować.

Udostępnij