Wellbeing Polska

Pobierz najnowszy raport “Zdrowie psychiczne pracowników w 2024 roku” Pobierz →

Dzień zdrowia w firmie

Projekt-bez-nazwy-23

Współczesne organizacje zdają sobie coraz bardziej sprawę z istotności dbania o zdrowie i dobrostan swoich pracowników. Szereg badań naukowych udowadnia, że prężnie funkcjonująca firma to taka, która aktywnie wspiera zdrowie swoich pracowników. Dlatego coraz większą popularność zyskuje organizowany przez nas “Dzień Zdrowia w firmie” – inicjatywa, która przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

 

Dlaczego “Dzień Zdrowia w firmie” jest tak ważny?

  • Głównym celem organizacji “Dnia Zdrowia w firmie” jest propagowanie zdrowego stylu życia. Organizowane wówczas warsztaty, wykłady i aktywności fizyczne pomagają zwiększyć świadomość zdrowotną pracowników. Wiedza na temat właściwego odżywiania, aktywności fizycznej czy radzenia sobie ze stresem przekłada się na zdrowsze nawyki codziennego życia.
  • Dbając o dobrostan swoich pracowników, firma pokazuje, że zależy jej na ich kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. To działa motywująco i wzmacnia więzi między pracownikami a pracodawcą. Pracownicy bardziej identyfikują się z misją firmy i zwiększają swoje zaangażowanie w wykonywane obowiązki.
  • Wprowadzenie “Dnia Zdrowia w firmie” pozytywnie wpływa na atmosferę pracy. Wspólne aktywności, konkursy czy wykłady integrują zespoły, budując poczucie wspólnoty i wzajemnej troski. Tworzy się przyjazna atmosfera, co przekłada się na większą produktywność i skuteczność w pracy.
  • Inwestycja w zdrowie pracowników może znacznie obniżyć liczbę dni zwolnienia chorobowego w organizacji. Poprawiając nawyki żywieniowe i zachęcając do aktywności fizycznej, zmniejsza się ryzyko chorób związanych z niezdrowym stylem życia. Pracownicy, którzy czują się wsparci przez firmę, rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

 

Jak zorganizować udany “Dzień Zdrowia w swojej firmie”?

Pierwszym krokiem do zorganizowania udanego “Dnia Zdrowia w firmie” jest powierzenie tego zadania specjalistom w tej dziedzinie. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą specjalną ofertą – “Dzień Zdrowia w Twojej firmie”. 

Nasze rozwiązania dostosowujemy do potrzeb Twojej firmy. W ramach benefitów, które oferujemy, znajdziesz także działania stacjonarne realizowane w siedzibie Twojej organizacji. W ramach Dnia Zdrowia zrealizujemy w Twojej firmie m.in.:

  • Szkolenie online / stacjonarnie — szkolenie o zdrowiu trwające 60 minut. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży i oferujemy ponad 40 tematów webinarów w zakresie wellbeing. Podczas każdego wykładu przeznaczony jest czas na krótki panel dyskusyjny z możliwością zadawania pytań ekspertowi.
  • Masaże biurowe — 20-minutowe sesje masażu, podczas których masażysta skupia się na tych części ciała, które są najbardziej wrażliwe i podatne na wszelkiego rodzaju mikrourazy, zwiększone napięcie i sztywność. Masażysta skupia się na specyfice pracy danej osoby i dopasowuje masaż do jej potrzeb.
  • Sesja ruchowa przy biurku — sesje ćwiczeń rozciągających przy stanowisku pracy, podczas których specjalista przedstawia serię prostych ćwiczeń, wpływających na zdrowie kręgosłupa, lepsze samopoczucie oraz poprawę produktywności w drugiej połowie dnia.
  • Konsultacje ze specjalistą — indywidualne konsultacje ze specjalistą m.in. psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą, trener personalnym. Na konsultacjach, specjalista zadaje kilka pytań, aby szybko zidentyfikować główny problem, a następnie udziela kilku kluczowych porad, które pomogą go rozwiązać oraz osiągnąć wyznaczony cel.
  • Test FMS — test sprawnościowo-ruchowy, który składa się z kilku podstawowych ćwiczeń, które oceniają sprawność fizyczną uczestnika. Test pozwalaja na wykrycie zaburzeń w obrębie stabilizacji, zakresu ruchomości, siły mięśniowej czy koordynacji mięśniowo-nerwowej. Wskazówki specjalisty po zrealizowanym treście pomagają zadbać o ergonomię pracy.
  • Sesja relaksacji VR — sesja relaksacji VR to krótka sesja z wykorzystaniem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Praktykowanie uważności w wirtualnej rzeczywistości sprawia, że pracownik czuje się spokojny i zrelaksowany. Sesja pomaga mu złagodzić długotrwały stres, pozbyć się napięcia nerwowego i zwiększyć jego produktywność.

“Dzień Zdrowia w firmie” to ważna inicjatywa, która przynosi liczne korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Poprawa zdrowia i dobrostanu pracowników prowadzi do zwiększenia zaangażowania, redukcji absencji chorobowej oraz poprawy klimatu organizacyjnego. Organizując takie wydarzenie, organizacja pokazuje, że troszczy się o swoich pracowników, co przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Inwestycja w “Dzień Zdrowia w firmie” to więc nie tylko dbałość o zdrowie pracowników, ale również inwestycja w efektywność i rozwój organizacji.

Udostępnij